Zioła moczopędne

Wiele osób boryka się z nadciśnieniem tętniczym, chorobami pęcherza i nerek a także z innymi schorzeniami w których należy zastosować leki o działaniu moczopędnym. Jak wiadomo leki otrzymywane na drodze syntezy chemicznej są obarczone wieloma niepożądanymi działaniami ubocznymi. Na jedno schorzenie pomagają, ale jednocześnie mogą być toksyczne dla organizmu w mniejszym lub większym stopniu.

drogi moczowe

Zioła moczopędne to dobra alternatywa, gdyż zawierają substancje naturalne, które organizm lepiej przyswaja. Ich ogromnym plusem jest to, że nie wypłukują z organizmu elektrolitów. Są one pomocne w terapii nadciśnienia tętniczego, redukują wodę, która gromadzi się w tkankach, działają rozkurczowo i uniemożliwiają powstawanie kamieni nerkowych. Można je stosować oddzielnie albo w mieszankach ziołowych. Bardziej skuteczne są mieszanki, ponieważ składniki dobiera się w taki sposób, aby działały one ze sobą synergistycznie – to znaczy żeby ich siła działania sumowała się.

Przykładem mieszanki o działaniu moczopędnym jest Urosan. Wskazania do stosowania tego preparatu to kamica nerkowa, piasek nerkowy i ogólnie przy dolegliwościach dróg moczowych. Zawiera on ziele skrzypu, liść brzozy, korzeń cykorii podróżnik i liść borówki brusznicy. Mieszanka tych ziół jest znana od dawna. Przy długotrwałym, regularnym stosowaniu można zauważyć efekty lecznicze. Jednak w sytuacjach gdy poprawa nie nastąpi, należy się udać do lekarza.