Venoforton – ziołowy lek na poprawę krążenia

W aptece można kupić bez recepty leki ziołowe poprawiające krążenie, obniżające ciśnienie i pomocne w niewydolności krążenia mózgowego. Mają one postać tabletek ziołowych, nalewek, wyciągów bądź są to po prostu zioła do zaparzania. Mogą zawierać jeden składnik albo być kompozycją wieloskładnikową.

zylaki_nogi

Venoforton to mikstura krążeniowa składająca się z nalewek i wyciągów roślinnych wykazujących wobec siebie synergizm działania. Są to: wyciąg z nasion kasztanowca, który uszczelnia naczynia i zapobiega zastojom żylnym, nalewka z miłorzębu, poprawiająca krążenie mózgowe i ukrwienie tkanek, nalewka z kwiatostanu głogu obniżająca ciśnienie krwi i korzystnie wpływająca na pracę serca, nalewka z jemioły poprawiająca działanie układu sercowo-naczyniowego oraz nalewka z arniki. Ten ostatni składnik działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie.

Venoforton ma zastosowanie w łagodzeniu objawów niewydolności krążenia a także poprawia krążenie mózgowe. Zmniejsza objaw zimnych nóg i drętwienia palców a także zmniejsza uczucie ciężkości nóg oraz ich obrzęk. Zalecany jest przy żylakach i miażdżycy. Zmniejsza zawroty głowy, szumy uszne, poprawia pamięć i koncentrację.

Venoforton to lek znany od bardzo dawna. Fakt, że nadal jest w sprzedaży wskazuje na jego skuteczność. Jednak jego efekt terapeutyczny będzie widoczny po dłuższym okresie stosowania. Nie należy przyjmować większej dawki od zalecane, ponieważ mogą wystąpić objawy niepożądane, związane z podrażnieniem błony śluzowej żołądka i jelit. Przy spożyciu większej ilości mogą też wystąpić objawy upojenia alkoholowego.