Terapia ziołowa zaburzeń krążenia

Osoby u których zaczynają się pojawiać pierwsze objawy zaburzeń krążenia, mogą na początku spróbować terapii ziołami. Jest spory wybór, głównie mieszanek ziół na poprawę krążenia. Należy jednak pamiętać, że muszą być one przyjmowane regularnie i przez dłuższy okres, żeby był widoczny efekt terapeutyczny. Jeżeli objawy nie ustępują lub się nasilają, należy udać się do lekarza.

krazenie

Preparaty ziołowe na poprawę krążenia występują w postaci suszu do zaparzania, herbatek ekspresowych, tabletek ziołowych oraz różnych form płynnych nalewek, soków i wyciągów. Nie należy ich stosować w dawkach większych niż zalecane, ponieważ zioła też mogą zaszkodzić. Jeżeli w składzie mieszanki ziołowej jest obecna konwalia majowa lub miłek wiosenny, to należy bardzo ściśle przestrzegać sposobu przyjmowania tego środka. Obie wymienione rośliny są przydatne w leczeniu niewydolności serca, ale są trujące. W żadnym wypadku nie należy robić samodzielnych naparów z konwalii zebranych w lesie, ponieważ może to się skończyć tragicznie.

Popularne zioła na poprawę krążenia to: kwiatostan głogu, liść miłorzębu, jemioła pospolita, kasztanowiec zwyczajny i wiele innych. Poprawiają krążenie, obniżają ciśnienie, obniżają poziom cholesterolu, redukują szum w uszach i zwroty głowy. Są pomocne przy drętwieniu kończyn, żylakach, zimnych stopach i dłoniach ale w ograniczonym zakresie. Jeżeli choroba rozwija się to lekarz musi zadecydować o dalszym leczeniu, ponieważ same zioła mogą być za mało skuteczne.