Spokój to podstawa. Naturalny sposób na ukojenie nerwów

Życie w dzisiejszym świecie bywa niezwykle stresujące. Z pewnością, niejednokrotnie każdemu z nas zdarza nam się trzymać nerwy na wodzy. Z tego powodu warto zastosować zioła na uspokojenie, które charakteryzuje skuteczność i jednocześnie łagodne działanie.

stres

Pozwolą one zdystansować się do niektórych spraw i spojrzeć na nie nieco łagodniejszym wzrokiem. Można wyróżnić przynajmniej kilka ziół leczniczych o udowodnionym działaniu, wykazujących uspokajający wpływ na organizm. Regularne ich stosowanie daje rewelacyjne efekty, które doceniły już nasze babcie i prababcie. Nie uspokajają silnie jak farmaceutyki, zatem odpowiednio stosowane nie wpływają negatywnie na samopoczucie – powodując senność, czy na obniżenie motoryki.  

Zioła o naturalnym działaniu uspokajającym

Można wyróżnić m. in. następujące zioła uspakajające: melisa lekarska, dziurawiec, chmiel, kozłek lekarski czy passiflor. Ich działanie jest wzmocnione w przypadku stosowania mieszanek. Wówczas korzysta się z właściwości każdej z zastosowanych roślin, a zawarte w nich substancje w specyficzny sposób wpływają na organizm. Tworzenie odpowiednich kompozycji ziół daje najlepsze efekty.  

Ziołoterapia, czyli jak stosować zioła uspokajające?

Co do zasady ich działanie jest zazwyczaj łagodne i trudno mówić o możliwości przedawkowania, jak to jest w przypadku leków. Jednak i w ich stosowaniu warto zachować regularność i umiar. Zbyt duże ilości ziół mogą powodować rozmaite działania niepożądane, a w przypadku ziół uspokajających najbardziej prawdopodobna jest senność, poczucie zmęczenia i pogorszenie koncentracji. Ważne zatem przestrzegać rekomendowanych dawek, aby działanie nie było ani zbyt łagodne ani zbyt silne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *