Sedomix na uspokojenie i dobry sen

Leki ziołowe są znane od bardzo dawna. Ziołolecznictwo ma wielu zwolenników, ponieważ są to środki pochodzenia naturalnego. Sporządza się z nich leki o różnej postaci, do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Są to wyciągi, nalewki, zioła suche do zaparzania i wiele innych. Nie wszystkie leki oparte na surowcach roślinnych są dostępne bez recepty. Niektóre z nich zawierają substancje silnie działające, stosowane np.w leczeniu chorób serca i są wydawane jedynie na receptę.

bezsennosc

Jednym z preparatów ziołowych wieloskładnikowych i dostępnych bez recepty jest Sedomix. Receptura tego leku oparta jest na wyciągach i nalewkach ziołowych, które zostały połączone w takim stosunku wagowym, aby uzyskać optymalne działanie.

Sedomix jest zalecany w stanach pobudzenia nerwowego,  napięcia, niepokoju, w depresji a także przy trudnościach w zasypianiu. Żeby jego działanie było odczuwalne to lek ten musi być stosowany przez dłuższy okres czasu, mniej więcej będą to 2-3 tygodnie. Należy starać się unikać ekspozycji na promieniowanie UV, ze względu za zawarty w nim dziurawiec który może być odpowiedzialny za powstawanie przebarwień na skórze.

W Sedomixie jest spora zawartość alkoholu etylowego tak więc nie jest on wskazany dla dzieci, matek karmiących oraz kobiet w ciąży. Osoby prowadzące pojazdy mechaniczne też muszą uważać i dopiero po 2 godzina od zażycia preparatu mogą spokojnie prowadzić samochód.