Mleko modyfikowane – co musisz wiedzieć o karmieniu dziecka na dieckie wegańskiej?

Ponieważ coraz więcej rodziców decyduje się wychowywać swoje dzieci na diecie wegańskiej, rośnie zapotrzebowanie na informacje o tym, czym weganie karmią swoje dzieci. Czy zwykłe mleko jest niedozwolone? Czy mogą uzyskać potrzebne im składniki odżywcze ze źródeł roślinnych?

Najlepsze przyjazne weganom Mleko modyfikowane (duży wybór w sklepie online)

Na rynku istnieje wiele preparatów na bazie soi, które stanowią doskonałą alternatywę jako wegańskie preparaty dla niemowląt. Produkty te są wytwarzane z organicznej soi i nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Ponadto są one wzbogacone o niezbędne witaminy i minerały, dzięki czemu stanowią kompletną pod względem odżywczym opcję żywienia niemowląt. Kolejną zaletą mlek modyfikowanych opartych na soi jest to, że są one zwykle łatwiejsze do strawienia niż mieszanki oparte na mleku krowim, co może być korzystne dla dzieci o wrażliwych brzuszkach.

Mleko modyfikowane dla wegańskich dzieci: co rodzice powinni wiedzieć?

Niektórzy decydują się na karmienie swoich dzieci kupując mleko modyfikowane wegańskie, które jest wykonane z soi lub innych mleczek roślinnych. Inni przygotowują własne domowe mieszanki, korzystając z przepisów, które często zawierają takie składniki jak mielone migdały, mleko ryżowe, mleko konopne i/lub mleko kokosowe. Wiele karmiących matek, które stosują dietę wegańską, kontynuuje karmienie piersią bez żadnych problemów. Dla tych mam, które nie mogą lub nie mogą karmić piersią, nadal istnieje wiele pożywnych i pysznych opcji. Należy pamiętać, że takie mleko modyfikowane powinno być wzbogacone o oligosacharydy, pełnowartościowe białka i witaminy pochodzenia zwierzęcego.

Bez nabiału i z miłością – mleko roślinne to nowa droga

Jest kilka rzeczy, które się dzieją, gdy przestawiasz się z nabiału na mleko roślinne. Pierwszą z nich jest poprawa ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Dzieje się tak dlatego, że mleko roślinne zawiera mniej tłuszczów nasyconych niż zwykłe mleko. Nie zawiera ono również cholesterolu. Zwykłe produkty mleczne mogą zwiększyć produkcję śluzu, podczas gdy mleka roślinne nie mają tego efektu.