Co może pomóc na problem żylaków?

Żylaki są problemem medycznym i estetycznym nie tylko starszych kobiet, ale również młodych dziewczyn, dla których mogą stanowić bardzo poważny kompleks. Co może pomóc w radzeniu sobie z żylakami? Poniżej kilka bardzo przydatnych informacji.

Co można zrobić samemu by poprawić stan swoich żył ?

Kobiety cierpiące na żylaki po pierwsze powinny zrezygnować z częstego zakładania butów na obcasie. Niestety takie obuwie nie służy nogom z żylakami. Powinno zatem wybierać buty wygodne, szczególnie jeżeli żyją intensywnie i na wysokich obrotach, a bardzo dużą części dnia spędzają na stojąco. Absolutnie nie należy natomiast zrezygnować z ruchu, trzeba jednak dobrać go do stanu swojego zdrowia, najlepiej poprzez konsultację z lekarzem. Pomocna będzie również dieta na żylaki, szczególnie taka, bogata jest w witaminy wzmacniające stan żył, oraz składniki wpływające na lepsze krążenie. Trzeba zatem pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody.

Operacja

Czasami jedynym sposobem poprawy stanu zdrowia żył jest natomiast zabieg przetykania żył lub nawet operacja na żylaki. Brzmi to groźnie, jednak tak naprawdę nie jest to nic skomplikowanego i wiele osób poddaje się tego typu zabiegom, bo potrafią one szybko poprawić stan ich zdrowia.